MotoGP

MotoGP

En fazla sayıda MotoGP hayranının İtalya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde yoğunlaştığına inanılıyor. Ancak şu anda bu rekabetin popülaritesi Avrupa’nın diğer bölgelerinde artmaktadır.

Bu eğilim olayın coğrafyasının genişlemesine katkıda bulunuyor. Böylece, yarışlar çerçevesinde katılımcılar çeşitli ülkelerde düzenlenen yaklaşık 18 aşamadan geçiyorlar. Bu yaklaşım şans eseri seçildi ve katılımcıların becerilerini çeşitli ortamlarda test etmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, biniciler farklı iklim koşullarında zafer için savaşmak zorunda kalıyorlar. Farklı otoyollarda sürüş, katılımcılardan ayrı yaklaşımlar gerektirir.

İlk defa 1949‘da şampiyonluk yapıldı. İlk aşamada 4 sınıf içeriyordu. İlk yirmi yıl boyunca, yarışların tartışmasız lideri, en verimli ekipmanı sunan İtalyan imalat ekipleri olarak kabul edildi. Bu endişeler arasında Moto Guzzi, Mondial ve Gilera yer alıyor. Bununla birlikte, Japon geliştiriciler Suzuki, Honda ve Yamaha, İtalyanlara layık bir rekabet yarattı. Bu aşamada Kreidler, Bultaco, Morbidelli ve Harley Davidson gibi Avrupalı ​​ve Amerikalı katılımcılar da vurgulanmalıdır.

Bu yılki turnuvanın özellikleri

Mevcut yarış sezonu özellikle hayranlar için ilginçti. Yani, bir kez daha düzenlemelerde bir değişiklik oldu. Dolayısıyla, bu yarışma, uçak mühendisleri ile kombinasyonların kullanımına izin verilen bir çerçeve içerisinde sonuncusu olacak.

Sonraki sezonlarda, katılımcılar yalnızca monokrom yapılar mevcut olacak. Aynı zamanda, ek kanatlarla donatılmamışsa mevcut yapıların kullanımına hala izin verilir.

Ek olarak, atalet ölçüm biriminde önemli değişiklikler olmuştur. Gelecek yıl, katılımcılar standardizasyon süreci başlatıldıkça güncelleneceklerini göreceklerdir. Bu prosedürün bir parçası olarak, karayolu üzerinde doğru konumlandırmayı sağlayan önemli bir işlevi geri vermek mümkündür.

Ek olarak, şimdi 19 ziyareti içeren takvimin genişlemesi vardı. Ek olarak Tayland’daki yarış oldu. Bu durumda, aşamalardan biri tamamen başarısız oldu. Bu yüzden Silverstone’da yapılacak yarış, hava sorunları nedeniyle tamamen iptal edildi. Yılın başında, yerel yol yeniden döşenmiştir, bunun sonucunda kaplamanın normal yağmurla başa çıkamaması nedeniyle.

İlk başta, organizatörler varış devri ile uğraşmayı ümit ediyorlardı, sonuç olarak rekabet tamamen iptal edildi. En son 30 yıl önce böyle bir fiyasko gözlendi.

Rekabetin bir parçası olarak en iyi motosiklet üreticisini tanımladı. Böylece, ilk etapta bir kerede üç parametrede üst el kazanmayı başaran Honda tarafından alındı ​​- kişisel, markalı ve ekip. İkincisi, geçen yılın kendi zaferini aşmayı başaran Ducati. İlk üçte Suzuki de vardı.

Hikart

Hikart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir